circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі студенти вивчають життєпис героїв Холодного Яру

27.02.2018, 14:23

text
Поділитися:

Чергове засідання Запорізької обласної студентської ради лідери студентського самоврядування присвятили розвитку молодіжної політики у Запорізькій області, особливу увагу приділивши питанням національно – патріотичного виховання, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Зокрема, студентський актив області ознайомився з життєписом Костя Блакитного – головного отамана Холодного Яру, який до 1914 року навчався у механіко-технічному училищі в Олександрівську (нині – Запорізький національний технічний університет).

Як розповіла директор обласного центру патріотичного виховання молоді Марина Шконда, Кость Степовий – Блакитний (Костянтин Пестушко) в роки української революції 1917-1921 років вів боротьбу з більшовицьким режимом партизанськими методами, створив та очолив «Степову дивізію», що налічувала до 18 тисяч бійців. Діяв на Херсонщині, Катеринославщині, в Київській губернії, зокрема на Чигиринщині, в Холодному Яру. Командував Першою Олександрівською повстанською армією.

Олександрівське механіко – технічне училище сформувало характер майбутнього отамана, виховавши мужнього та грамотного керівника партизанських загонів, що увійшов в українську історію як взірець служіння своєму народові.

Розглядаючи постать Костя Блакитного, студентська молодь вирішила провести турнір з настільної гри «100 років боротьби» на базі Запорізького національного технічного університету, щоб ознайомити молодь з видатними постатями української революції 1917-1921, зокрема з видатним отаманом Холодного Яру Костем Пестушком.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: