circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі суб’єкти господарювання понад 100 разів порушили посилений карантин

16.01.2021, 08:55

text
Поділитися:

Голова облдержадміністрації Олександр Старух провів онлайн-зустріч з підприємцями Запорізької області. До заходу також приєдналися директорка Департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Оксана Матвіїшина, керівник ГУ Національної поліції в Запорізькій області Микола Лушпієнко, заступник начальника ГУНП в Запорізькій області Павло Карабута та начальник ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Віктор Шершнєв.

В режимі онлайн учасники заходу обговорили питання виконання карантинних вимог суб’єктами господарювання в період посиленого карантину з 8 до 24 січня.

Ми розуміємо, що посилені карантинні обмеження завдають значних збитків малому та мікробізнесу. Але такі обмеження ввів Уряд як вимушений крок, щоб зменшити мобільність людей, запобігти їх масовому скупченню. Сьогодні ми зібралися, щоб налагодити конструктивний діалог і отримати від вас зворотній зв’язок, – зазначив Олександр Старух на початку зустрічі.

За словами заступника начальника ГУНП в Запорізькій області Павла Карабути, можна констатувати, що порушення карантинних вимог суб’єктами господарювання не є масовим явищем. Зокрема, з моменту посилення карантину працівниками Нацполіції Запорізької області було складено лише 104 протоколи та виписано 170 постанов про порушення карантинних обмежень. Більша їх частина припадає на торгівельні точки, що продовжують продавати продовольчі товари.

В свою чергу, керівник ГУ Національної поліції в Запорізькій області Микола Лушпієнко зазначив, що в більшості випадків при виявленні порушень працівники поліції проводять роз’яснювальну роботу, надають рекомендації. Адміністративні протоколи складаються тільки у випадку грубого повторного порушення карантинних обмежень. Крім того, Микола Лушпієнко звернувся до представників великих торговельних мереж та зауважив, що вони також зобов’язані забезпечити зменшення контактів між відвідувачами. Для цього у них наявні всі умови та необхідний досвід.

Підприємці зі свого боку зазначили, що існують проблеми у рівнозначності карантинних обмежень, за якими найбільш страждають окремі сфери бізнесу. Зокрема, забороняється продаж певних продовольчих товарів у маленьких магазинах, а мережеві супермаркети в той же час продовжують продавати предмети побуту. Крім того, частина підприємців висловилася про необхідність пом’якшення податкового законодавства.

Дотримуватися законів та виконувати постанови Кабінету Міністрів мають всі. Водночас, карантинні вимоги повинні бути однакові для всіх. Тому ваші пропозиції, висловлені сьогодні, будуть враховані та передані до центральних органів влади. В майбутньому нам разом з вами потрібно буде ще поміркувати над стимулюючими заходами, які дозволять малому бізнесу швидко відновити втрачені можливості після завершення карантину, – зауважив Олександр Старух наприкінці заходу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: