circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі табори завчасно підготують до прийому дітей

04.12.2017, 12:30

text
Поділитися:

Згідно з інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, епідемічна ситуація щодо захворюваності населення на інфекційні хвороби в області залишається напруженою. Основним чинником неблагополуччя є гострі кишкові інфекції, якими за 10 місяців 2017 року перехворіли понад 9260 осіб, що на 13% перевищило показник аналогічного періоду попереднього року.

Кожен місяць поточного року відмітився спалахом захворювання у дитячому або навчальному закладі області. Хвороби реєструвалися у Запорізькому, Вільнянському, Оріхівському, Приморському районах, містах Запоріжжя і Приморськ. Улітку – в дитячому закладі санаторного типу «Лазурний» м. Бердянськ, у якому кількість постраждалих склала 46 осіб.

Всього за 10 місяців зареєстровано вісім спалахів гострої кишкової інфекції, під час яких постраждали 104 особи, з яких 98 – діти.

У порівнянні з попереднім роком кількість випадків на ботулізм зросла у 2,5 разу. З початку 2017 року зареєстровано 10 випадків захворювання з 14 постраждалими. Летальних випадків не було. Повідомлення надходили з міст Запоріжжя, Мелітополь, Енергодар, Дніпрорудне, Чернігівського, Мелітопольського, Запорізького, Кам’янсько – Дніпровського і Василівського районів. Усі потерпілі вживали рибу в’ялену, придбану в мережі продовольчої торгівлі, на стаціонарних або стихійних ринках, у випадкових торгівців та рибалок або приготовлену власноруч.

Стан захворюваності населення на вірусний гепатит А оцінюєтся як неблагополучний.

Відбувся епідемічний підйом захворюваності на кір: з кінця вересня в області зареєстровано 93 випадки.

На думку фахівців, погіршення епідемічної ситуації також пов’язано зі станом санітарного законодавства в частині здійснення державного нагляду.

З набранням чинності Законів України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду у сфері господарської діяльності» змінено процедуру планування та здійснення заходів державного нагляду. На виконання норм законів планові заходи державного нагляду у сфері санітарного законодавства не здійснювались. Позаплановий захід (перевірка) може здійснюватися виключно за погодженням центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду.

З метою запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб, у тому числі харчових отруєнь, масових неінфекційних захворювань фахівці рекомендують заздалегідь розпочинати підготовчу кампанію до літнього оздоровчого періоду наступного року із залученням спеціалістів ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області до комісійних обстежень закладів оздоровлення та відпочинку.

У літній оздоровчий період 2017 року спеціалістами ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області проведено 350 перевірок, із них 338 комісійних щодо готовності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до роботи. Результати комісійних обстежень перед відкриттям закладів та безпосередньо в ході їх функціонування суттєво різнилися.

У той же час до комісійних обстежень загальновузлових об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства фахівці територіальних управлінь ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області не залучалися, за виключенням м. Бердянськ (проведена перевірка КП БМР «Бердянський міський водоканал»). Однак стан питного водопостачання, як із централізованих, так і з децентралізованих джерел водопостачання є додатковим фактором ризику для здоров’я населення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: