circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі училища виконали на 89% план з підготовки робітничих кадрів

27.11.2019, 09:51

text
Поділитися:

Засідання регіональної ради професійної освіти (стейкхолдерів) при облдержадміністрації відбулося під керівництвом директорки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяни Озерової. У ньому взяли участь керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти та роботодавці.

За словами Тетяни Озерової, у Запорізькій області функціонують 35 закладів професійної (професійно-технічної) освіти. З них: шість вищих професійних училищ, 16 професійних ліцеїв, сім центрів професійно-технічної освіти, п’ять навчальних центрів при кримінально-виконавчих установах закритого типу та один структурний підрозділ при вищому навчальному закладі.

Первинна професійна підготовка та професійно-технічне навчання у закладах професійної освіти області здійснюється з 87 професій за 16 напрямами господарської діяльності для шести галузей економіки.

Щорічно професійним навчанням в області охоплено понад 12 тис. учнів. Середня чисельність учнів у одному закладі професійної освіти в 2019 році становить приблизно 420 осіб. Проте контингент учнів за останні роки має тенденцію до зменшення, що призводить до збільшення кількості малокомплектних закладів. Наприклад, нині в семи закладах професійної освіти навчається менше 200 осіб. Загалом проєктна потужність закладів професійної освіти області використовується лише на 52%, а витрати плануються на утримання всього майнового комплексу закладу.

У 2019 році із запланованих обсягів регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів для закладів професійної освіти у кількості 5 164 особи зараховано на навчання 4 592 учні, тобто план виконано на 89%, що більше торішнього показника на 9 %. Протягом 2019 року у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області підготовлено 4 тисячі 342 кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів, які навчалися за регіональним замовленням. З них працевлаштовано на перше робоче місце 3548 особи або 81,7% випускників. Продовжують навчання у закладах вищої освіти 335 осіб або 7,7%, призвані до Збройних сил України 90 осіб або 2%. Не працевлаштовано 369 осіб або 8,5%.

За підсумками обговорення питання регіональна рада ухвалила низку рішень.

Департаменту освіти і науки облдержадміністрації з метою підвищення якості професійно-технічної освіти доручено продовжити модернізацію мережі закладів професійно-технічної освіти. Запорізькому обласному центру зайнятості, керівникам підприємствам області рекомендовано забезпечити проведення профорієнтаційної роботи серед учнів щодо можливостей здобуття ними робітничих професій.

Керівникам закладів професійної (професійно-технічної) освіти області у 2019/20 навчальному році доручено забезпечити виконання обсягів регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітничих кадрів та молодших спеціалістів у 2020 році; зміцнити навчально-матеріальну базу, використовувати новітні виробничі технології та ефективні форми навчання молоді та дорослого населення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: