circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі вулиці звільняють від незаконної реклами

21.02.2020, 19:18

text
Поділитися:

У Запоріжжі продовжують боротися з незаконними рекламними вивісками. Увагу приділяють кожній будівлі, а не тільки тим, які мають архітектурну цінність. За законом будь-яка неузгоджена реклама підлягає демонтажу. Цього разу таку вивіску зняли у Шевченківському районі.

Цю будівлю, що на Брюллова, 7 звели ще у 30-х роках минулого сторіччя. Раніше всередині була їдальня. На обід сюди приходили жителі усього квартплу. Тепер тут продуктовий магазин із рекламними вивісками , за котрими і вікон не видно. А особливість архітектури взагалі не розгледіти.

В.о. головного архітектора міста Павло Назаренко пояснює, наразі будівля має архітектурну цінність, офіційні статуси ще не впорядковані до кінця, але робота розпочата, тому що на її території також є елементи забудови які притаманні соцмісту.

В інспекції з благоустрою зазначають: з ними розміщення реклами не погоджували. А на попередження підприємці не реагували. Тому тепер вивіски знімають.

Начальник міської інспекції з благоустрою Віталій Лисенко зазначає, власник і орендар спілкування з інспекторами не ініціював, ніякі документи не надавав і на погодження до відповідних служб міської ради розміщення вивіски також не надавав. Були складені акти щодо незаконності розміщення даних рекламних конструкцій і направлені доручення на КП для того, щоб здійснити примусовий демонтаж.

Доки триває демонтаж, в інспекції з благоустрою розповідають: за законом підприємці мають погоджувати вивіски на будь-яких будівлях. Для споруд , які не мають історичної цінності, процедура простіша.

Віталій Лисенко каже, якщо це будинок, який не входить до історичного ареалу, на якому немає охоронного статусу, то необхідно пройти процедуру узгодження в департаменті комунальної власності і приватизації і отримати дозвіл на розміщення рекламної конструкції.

Є критерії і щодо розмірів вивісок. Наприклад, якщо вся конструкція менша ніж три квадратних метри то вона потребує лише лист-погодження від департаменту архітектури. Начальник міського відділу реклами департаменту комунальної власності та приватизації Вадим Хижняк уточнює, якщо ця конструкція завбільшки ніж 3 кв. метри, то вона потребує спеціального дозволу виконавчого комітету, який видається н департаментом за погодженням з департаментом архітектури та головним художником.

Рекламні конструкції власник може забрати, якщо надасть усі відповідні документи на них та сплатить за демонтаж. Якщо він цього не зробить, вивіски зберігатимуться протягом чотирьох років, а потім їх утилізують.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: