circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі юристи розповіли, як протидіяти булінгу

13.02.2019, 19:01

text
Поділитися:

Майже 70% українських школярів хоч раз ставали жертвами булінгу. Такі дані наводить Юнісеф. У Запорізьких школах протидіяти цькуванню учнів вчать працівники регіонального управління юстиції. Із лекцією завітали і до гімназії №71.

Інколи у деяких школах під час перерви клас може перетворюватися на бойовий ринг, у прямому сенсі слова. А ще підлітки можуть збиратися за межами навчального закладу, щоб вирішити свої проблеми. Усе це фізичний булінг. А ще він може бути словесний, соціальний або кібербулінг. Аби протидіяти цькуванню у школах зараз по всій Україні проходять навчальні лекції, де дітям пояснюють їхні права та як захистити себе від булерів – це можуть бути не тільки однокласники, а і вчителі і навіть батьки інших дітей. Навчальне заняття на цю тему відбулося і в 71-й гімназії. Лекцію від юристів прослухали учні 10-го класу. Школярі запевняють, самі жертвами булінгу не ставали, але свої права знають і ображати себе не дозволять. За словами психологів дитина, яка стала жертвою булінгу, замикається у собі, втрачає впевненість і нормальну самооцінку. Як наслідок це може вплинути на подальший розвиток особистості.

Також під час лекції правознавці розповіли про зміни в законодавстві щодо протидії булінгу. Близько 3,5 тисяч гривень. Такий адмінштраф передбачений за цькування інших. Відповідальність нестиме й керівництво школи, якщо не повідомило поліцію про булінг. А ще під час заняття з юристами діти заповнили анкети. Зокрема, відповіли на запитання: як захистити свої права, та в якому віці настає відповідальність за скоєння тих чи інших злочинів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: