circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізьких фермерів кредитуватимуть через аграрні розписки

06.12.2017, 13:52

text
Поділитися:

У м. Запоріжжя за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC), члена Групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією в Україні відбувся семінар-тренінг для потенційних кредиторів проекту «Аграрні розписки». Як повідомив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький, перше випробування цього новітнього інструменту фінансування відбулося в межах пілотного проекту на Полтавщині в 2015 році. Сьогодні аграрні розписки вже активно використовуються в межах пілотних проектів ще в семи областях: Черкаській, Вінницькій, Харківській, Хмельницькій, Тернопільській, Миколаївській та Сумській.

Проект «Аграрні розписки в Україні» після введення в дію Реєстру аграрних розписок готується до поширення на всі області України. Очікується, що до початку весняного сезону 2018 року аграрні розписки працюватимуть у кожній області.

Наразі представники проекту проводять серію навчальних тренінгів для нотаріусів та кредиторів, узимку планують провести навчання для аграріїв Запорізької області.

Запровадження аграрних розписок в області має на меті покращити та спростити доступ до фінансування малих та середніх сільгоспвиробників.

Представник проекту Сергій Чехов зазначив, що попит на аграрні розписки в Україні зростає. Відповідно, подальше розширення на всю територію країни дасть можливість агровиробникам у кожній області отримати кредитування за аграрними розписками. До кредитування за аграрними розписками долучаються нові кредитори. Переважно розписками користуються виробники зернових та олійних культур, але фермери, які займаються овочівництвом і садівництвом, усе більше звертають увагу на цей інструмент фінансування.

За офіційною статистикою, на сьогодні в Україні оформлено 160 аграрних розписок, із них 65 товарних та 95 фінансових. Обсяг залученого фінансування перевищив 1 млрд. грн. Успішно виконано та закрито 73. Наразі не було жодного повідомлення щодо невиконання зобов’язань позичальником з відкриттям процедури примусового виконання за аграрними розписками.

Аграрна розписка – це інструмент фінансування, за допомогою якого агровиробник має можливість отримати кредитування, як товарне так і фінансове, під заставу майбутнього урожаю. В залежності від умов розрахунку за цим кредитуванням розписки можуть бути фінансові та товарні. За фінансовою розрахунок відбувається грошима, за товарною – частиною зібраного урожаю.

З реєстром Аграрних розписом можна ознайомитися за посиланням http://agroregisters.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: