circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізьких офіцерів-резервістів призовуть до лав ЗСУ

01.11.2017, 09:28

text
Поділитися:

З метою допідготовки та перепідготовки офіцерів запасу за визначеними військовими спеціальностями, набуття ними практичного досвіду проводиться призов осіб офіцерського складу. Офіцери цієї категорії в обов’язковому порядку пройдуть тримісячну підготовку в навчальних центрах Збройних Сил України, після чого призначатимуться на первинні офіцерські посади до військових частин, які не беруть участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей. Слід зазначити, що ці офіцери не залучатимуться до сил АТО без їхньої особистої згоди та укладання відповідного контракту.

Про порядок призову і проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу в 2017 році поінформував начальник відділу обліку та бронювання обласного військового комісаріату підполковник Костянтин Мичка.

За словами офіцера, на військову службу за призовом осіб офіцерського складу можуть бути призвані громадяни віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу (закінчили військові кафедри), мають вищу освіту (не нижче бакалавра) і яким присвоєно первинне офіцерське звання, не проходили військову службу та службу у військовому резерві і перебувають на загальному військовому обліку.

Призов буде відбуватися на рівних засадах як для чоловіків, так і для жінок.

Офіцери запасу, які заброньовані на період мобілізації та воєнний час, кандидатами для призову на військову службу не розглядаються.

– Звертаю увагу, що після отримання повістки про призов на військову службу офіцери запасу зобов’язані прибути у визначений пункт збору і в термін, зазначений у повістці. У разі неявки без поважних причин вони несуть адміністративну і кримінальну відповідальність у порядку, встановленому законом. Наявність поважних причин повинна бути документально підтверджена. Ухилення від призову карається обмеженням волі терміном до трьох років, – наголосив Костянтин Мичка.

Призов на військову службу офіцерів запасу здійснюється після обов’язкового проходження медичного огляду, за результатами якого призову підлягають особи, які придатні до військової служби за станом здоров’я. Строк військової служби за призовом для осіб офіцерського складу складає 18 місяців. Соціальний захист та грошове забезпечення офіцерів за призовом повністю відповідає рівню, який отримують офіцери військової служби за контрактом на первинних офіцерських посадах військових частин (близько 10 тис. грн.). Після 18 місяців проходження служби офіцер має вибір: звільнитися і повернутися до цивільного життя або укласти контракт на військову службу. Згідно із законодавством України офіцерам запасу, призваним на військову службу, гарантується збереження місця роботи, посади та середнього заробітку (незалежно від форми власності підприємства).

Від призову на військову службу звільняються офіцери запасу, які:

– визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;

– до дня початку військової служби досягли 43-річного віку;

– виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом двох контрактів;

– мали батька та мати, рідного брата або сестру, які загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозабов’язаних;

– були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від покарання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: