circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізьких військових адаптуватимуть до мирного життя за стандартами НАТО

12.11.2018, 11:55

text
Поділитися:

У рамках укладеного Меморандуму між Головним управлінням Національної гвардії України та Міністерством соціальної політики України щодо співпраці та взаємодії, здійснення комплексу заходів з реалізації прав та соціальних гарантій військовослужбовців передбачається впровадження досвіду країн-учасниць НАТО за програмою психологічної декомпресії комбатантів на етапі виходу з району виконання службово-бойових завдань в екстремальних (бойових) умовах.

Підготовка військовослужбовців Нацгвардії до виконання бойових завдань та їх реабілітація після повернення із зони антитерористичної операції відбувається за адаптованою програмою НАТО. Запорізька область є пілотною щодо впровадження цієї програми, тож військові запорізьких частин уперше випробують на собі її ефективність. Про це повідомили у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.

Наразі до санаторію медичної реабілітації «Глорія» у м. Приморськ для надання психологічної реабілітації прибула перша група військовослужбовців Нацгвардії у складі 15 осіб. Загалом планується надати підтримку в цьому оздоровчому закладі 45 військовослужбовцям.

За інформацією психологічної служби Національної гвардії України, в межах «Програми декомпресії SAS (Закінчення місії)» військовослужбовці пройдуть 3-4-денну програму психологічного та фізичного відновлення, що має допомогти їм адаптуватися в мирному житті. У той же час, у разі необхідності реабілітація може тривати до 18 днів.

Програма передбачає два основні напрями: спільні тренінги для фахівців соціальної сфери і фахівців Нацгвардії і безпосередньо соціально-психологічна допомога учасникам бойових дій під час проходження декомпресії. Варто відзначити, що з військовослужбовцями працюватимуть психологи, які самі виконували завдання у зоні антитерористичної операції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: