circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізьким аграріям нададуть бюджетні субвенції

27.06.2018, 12:43

text
Поділитися:

У 2018 році суб’єктам господарювання агропромислового комплексу (юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам, які мають чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн. гривень) надається компенсація, з перевагою для компаній, які займаються садівництвом та ягідництвом, вирощуванням овочів у відкритому ґрунті та цукрових буряків. Тобто, у цьому році скористатись програмою може незначне коло потенційних учасників.

У Запорізькій облдержадміністрації відбулося засідання конкурсної комісії з визначення суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки через механізм здешевлення кредитів під керівництвом директора Департаменту агропромислового розвитку Андрія Полякова. У результаті чого, було здійснено розподіл відведеної для Запорізькій області суми компенсації у розмірі 2 462,0 тис. грн. між восьми агропромислових підприємств області.

За інформацією Департаменту, упродовж квітня-червня на всій території області спостерігається дефіцит опадів, що спричинило найбільш жорстку ґрунтову посуху за останні шість років, яка може призвести до недобору 50 % валового виробництва ранніх зернових та зернобобових культур в сільськогосподарських підприємствах та фермерських господарствах області. Тому, велика кількість аграріїв області в умовах «форс-мажорних» обставин не зможуть в цьому році виконати податкові або інші фінансові зобов’язання.

– Частина господарств області не мають можливості скористатися державною фінансовою підтримкою тому, що не є фермерськими господарствами або сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами, не займаються садівництвом та виноградарством і не вирощують худобу. Покращити фінансовий стан господарств в поточному році, які займаються вирощуванням зернових та зернобобових, олійних та овочевих культур можливо за рахунок удосконалення умов надання часткової компенсації відсоткової ставки за залученими сільськогосподарськими підприємствами банківськими кредитами у національній валюті, – зазначив Андрій Поляков.

У результаті засідання, з метою залучення більшого кола потенційних учасників програми, Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації вирішено направити звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України з проханням внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 300 в частині розширення кола учасників, зокрема передбачити, що у 2018 році часткова компенсація відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами виплачується позичальникам, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 50 млн. гривень та заявка щодо збільшення ліміту для Запорізької області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: