circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізьким освітянам розповіли про нюанси освітньої реформи

19.07.2019, 15:43

text
Поділитися:

Цьогорік держава вперше виділила субвенцію на інклюзивну дошкільну освіту. А ще з наступного року має підвищитися зарплата освітян. Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час свого візиту до Запоріжжя. Також освітяни мали змогу особисто поспілкуватися з посадовицею і поставити їй питання, що стосуються діяльності та розвитку навчальних закладів.

Наступного року зарплата педагогів зросте на 20 – 70 %. Стосуватиметься це зокрема і молодих вчителів, в яких вона зараз вдвічі менше, ніж в більш досвідчених колег. Розвивається завдяки реформі й інклюзія. Субвенція на навчання дітей з особливими потребами в дошкільних навчальних закладах цьогорік становить понад 37 мільйонів гривень. У регіоні такої освіти потребують 138 дітей. Це втричі більше, ніж в цілому в країні.

На розвиток освіти з держбюджету виділяються чималі кошти. 4 роки тому це було трохи більше 125-ти мільярдів, зараз це вже 246 мільярдів гривень. Виділена окремо й субвенція на облаштування 1-2 класів меблями та навчальними матеріалами. Проте освоєна вона не в повному обсязі. Із суми, яка надійшла до регіону, на місцях використано поки лише 30%.

Також під час зустрічі освітяни мали змогу поставити міністру освіти чимало питань, що найбільше їх хвилюють. Зокрема, вони поцікавились, як здійснюватиметься навчання в сільських школах, де в класах менше 5 учнів. Також вони переймаються – чи зачинять у селах інтернатні заклади? Лілія Гриневич пообіцяла, що вони просто змінять свій статус, їх перепрофілюють.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: