circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізьким підприємствам інвалідів надали податкові пільги

28.03.2018, 10:31

text
Поділитися:

Доцільність надання підприємствам громадських організацій інвалідів дозволів на право користування пільгами з оподаткування розглянуто на засіданні регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів у Запорізькій області, яке відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна.

З відповідними документами до комісії звернулися керівники підприємств «Бердянська трикотажка» міської громадської організації інвалідів, «Гудзон» Бердянського міського осередку всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії», підприємства об’єднання громадян «Агропристань» всеукраїнської громадської організації інвалідів «Велід», підприємства «АСТРА» Запорізької міської громадської організації по трудовій реабілітації інвалідів «Спільна справа» та підприємства об’єднання громадян «Мелітопольське навчально-виробниче підприємство № 2» Українського товариства сліпих.

Керівники цих підприємств ознайомили учасників заходу зі своєю діяльністю.

Так, «Бердянська трикотажка» створена на базі Бердянської трикотажної фабрики. Підприємство випускає близько 100 різноманітних моделей – спецодяг за євростандартами, верхній чоловічий і жіночий одяг, спортивні трикотажні вироби, постільну білизну. Замовниками продукції є великі підприємства з різних міст України, куди поставляється робочий, спеціальний, а також формений одяг. На підприємстві у 2017 році працювали 19 осіб, із них 11 – з інвалідністю (у 2016 році із 17 – 10 осіб з інвалідністю), що становить 58% середньооблікової чисельності штатних працівників. Підприємство бере участь у забезпеченні бійців усіх ланок української армії предметами одягу на засадах благодійної допомоги, а також забезпечує виробами дитячі оздоровчі центри для відпочинку дітей у літній період, сприяє соціальному захисту осіб з інвалідністю через надання благодійної допомоги.

На підприємстві «Гудзон» Бердянського міського осередку всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» у 2017 році із чотирьох працівників дві особи з інвалідністю (у 2016 році – п’ять і троє відповідно). Підприємство займається виробництвом готових текстильних виробів: постільної білизни, рушників, подушок, серветок, також надаються послуги з ремонту одягу, вишивки на рушниках, одязі. Це підприємство було створено з метою працевлаштування осіб з інвалідністю по зору, зокрема тих, що пройшли курс навчання в Запорізькому обласному центрі професійної реабілітації інвалідів.

На підприємстві об’єднання громадян «Агропристань» всеукраїнської громадської організації інвалідів «Велід» у 2017 році із загальної чисельності працюючих 15 осіб 11 – з інвалідністю (у 2016 році 12 та 11 осіб відповідно) або 73% середньооблікової чисельності штатних працівників. Основною діяльністю підприємства є видування пластикових пляшок, наклеювання етикеток, пакування в картонні коробки, виробництво соняшникової олії. Підприємство спрямовує кошти на навчання своїх працівників та надання їм матеріальної допомоги.

На підприємстві «АСТРА» Запорізької міської громадської організації по трудовій реабілітації інвалідів «Спільна справа» у 2017 році працювали дев’ять осіб, із них п’ять – з інвалідністю (у 2016 році вісім і п’ять відповідно), що становить 55% чисельності штатних працівників. На сьогодні підприємство виробляє системні блоки для електронно-обчислювальних машин, ремонтує та утилізує електронну техніку, заправляє та відновлює картриджі для принтерів та копіювальних апаратів.

На підприємстві об’єднання громадян «Мелітопольське навчально-виробниче підприємство № 2» Українського товариства сліпих у 2017 році було зайнято 64 працівники, з них 41 особа з інвалідністю (у 2016 році 66 і 40 осіб відповідно), що становить 64% чисельності штатних працівників. Підприємство засноване в серпні 2010 року, основними його завданнями є соціально-трудова, медична реабілітація осіб з інвалідністю по зору. Основний вид діяльності – виробництво виробів з пластмаси та електророзподільної апаратури. Крім виробничої діяльності підприємство утримує ще й не промислову сферу. Самотнім та малосімейним особам з інвалідністю, які не мають власного житла або не мають можливості самостійно себе обслуговувати, надається житло в гуртожитку, де створюються належні умови для проживання людей з вадами зору.

За підсумками заслуховування представників підприємств та вивчення документації комісія ухвалила рішення рекомендувати голові облдержадміністрації надати дозвіл на право користування пільгами з оподаткування цим п’яти підприємствам на рік – з 01.04.2018 до 01.04.2019 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: