circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізьким підприємствам інвалідів надають податкові пільги

21.03.2019, 12:03

text
Поділитися:

На засіданні регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю у Запорізькій області, що відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна, розглянуто заяви шести підприємств, які претендують на право користування пільгами з оподаткування. У заході взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Абдурахманова, члени комісії та представники підприємств.

До комісії надійшли документи від: підприємства «Гудзон» Бердянського міського осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії»; підприємства «АСТРИ» Запорізької міської громадської організації по трудовій реабілітації інвалідів «Спільна справа»; підприємства об’єднання громадян «Агропристань» Всеукраїнської громадської організації інвалідів «ВЕЛІД»; підприємства «Бердянська трикотажка» Бердянської міської громадської організації інвалідів; підприємства об’єднання громадян «Мелітопольське навчально-виробниче підприємство № 2 Українського товариства сліпих» та дочірнього підприємства «Центр реабілітації «Надія».

Члени комісії розглянули діяльність кожного з цих підприємств.

Підприємство «Гудзон» Бердянського міського осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» займається виробництвом одягу, постільної білизни з натуральних тканин, зокрема за індивідуальним замовленням, рушників, подушок, серветок, батистових хусточок з вишивкою; також надає послуги з ремонту одягу та вишивки; продовжує виготовлення металевих рамок для взуття, що було започатковано в 2017 році. Підприємство було створено з метою працевлаштування осіб з інвалідністю по зору, зокрема тих, що пройшли курс навчання в Запорізькому обласному центрі професійної реабілітації інвалідів. На підприємстві працює чотири особи, з них двоє з інвалідністю.

Підприємство «АСТРИ» Запорізької міської громадської організації по трудовій реабілітації інвалідів «Спільна справа» спеціалізується на ремонті електронної техніки, заправці та відновленню картриджів, реалізації обчислювальної та оргтехніки. На підприємстві працює вісім осіб, у тому числі четверо з інвалідністю.

Основною діяльністю підприємства об’єднання громадян «Агропристань» Всеукраїнської громадської організації інвалідів «ВЕЛІД» є виробництво соняшникової олії, тари з пластмас, пакування. На підприємстві зайнято 13 осіб, з яких 11 – з інвалідністю. Діяльність підприємства спрямована на працевлаштування осіб з інвалідністю 2-3 групи, створення для них належних умов праці, підвищення соціального статусу та успішної їх інтеграції у суспільне життя.

Підприємство «Бердянська трикотажка» Бердянської міської громадської організації інвалідів випускає близько 100 різноманітних моделей, спецодяг по євростандартах, верхній жіночий і чоловічий одяг, білизняні та спортивні трикотажні вироби, постільну білизну тощо. Щорічно оновлюється і розширюється їх асортимент. Підприємство бере активну участь у забезпеченні бійців Української армії предметами одягу на засадах благодійної допомоги. На підприємстві працює 27 осіб, з них 16 – з інвалідністю.

Підприємство об’єднання громадян «Мелітопольське навчально-виробниче підприємство № 2 Українського товариства сліпих» засноване у серпні 2010 року, основними завданнями є соціально-трудова, медична реабілітація осіб з інвалідністю по зору, їх соціальне забезпечення та інтеграція в суспільстві. Основним видом діяльності підприємства є виробництво виробів з пластмаси та електророзподільної апаратури. Тут працевлаштовано 62 особи, з них 39 – з інвалідністю. Крім виробничої діяльності підприємство утримує ще й не промислову сферу. Так, самотнім та малосімейним особам з інвалідністю, які не мають власного житла або не мають можливості самостійно себе обслуговувати, надається житло в гуртожитку, де створено належні умови для проживання людей з вадами зору. Бібліотека підприємства має достатній фонд озвученої літератури, літератури шрифтом Брайля та високим друком. Особи з інвалідністю мають можливість на пільгових умовах відпочити та оздоровитися в літній період на базі відпочинку «Мрія» в смт Кирилівка. Всі особи з інвалідністю мають можливість безкоштовно отримати тифлозасоби (тростини, годинники та будильники, що говорять, тифломагнітофони для прослуховування озвученої літератури).

Дочірнє підприємство «Центр реабілітації «Надія» створено в січні 2005 року. Основний напрямок діяльності – послуги з пошиву та ремонту речей. На підприємстві у 2018 році працювала одна особа, яка є особою з інвалідністю. З січня 2019 року на підприємстві створено 18 додаткових робочих місць для працівників з інвалідністю на посадах менеджерів, швачок, підсобних робітників, пакувальників, кур’єра. План розвитку підприємства передбачає зростання виробництва та допомогу в адаптації людей з інвалідністю в сучасному суспільстві.

За підсумками засідання члени регіональної комісії одностайно проголосували за рішення рекомендувати голові облдержадміністрації надати дозвіл на право користування пільгами з оподаткування всім шести підприємствам на період з 01.04.2019 до 01.04.2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: