circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізьким підприємствам інвалідів надають податкові пільги

04.10.2018, 13:03

text
Поділитися:

На засіданні регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю у Запорізькій області, що відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна, розглянуто заяву підприємства «АСТРИ» щодо отримання дозволу на право користування пільгами з оподаткування. У заході взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Абдурахманова, заступник начальника управління податків і зборів юридичних осіб ГУ Державної фіскальної служби у Запорізькій області Ольга Богданова та директор Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Юрій Олійник.

– До комісії звернувся керівник підприємства «АСТРИ» Запорізької міської громадської організації по трудовій реабілітації інвалідів «Спільна справа» Валерій Свердловський. На сьогодні на підприємстві працює дев’ятеро осіб, з них п’ятеро – з інвалідністю, що становить 55% середньооблікової чисельності штатних працівників. Фонд оплати праці працівників у першому півріччі 2018 року склав 151,0 тис. гривень, з них осіб з інвалідністю – 63,8 тис. гривень., що становить 42 % суми загальних витрат на оплату праці. Розмір середньомісячної заробітної плати працівників в еквіваленті повної зайнятості працівників за І півріччя 2018 року склав 3830,00 грн., осіб з інвалідністю – 3723,00 грн., що дорівнює законодавчо встановленому розміру мінімальної заробітної плати, – зазначив Едуард Гугнін.

За словами керівника підприємства Валерія Свердловського, з 2005 року і до сьогодні підприємство займається виробництвом системних блоків для електронно-обчислювальних машин, ремонтом та утилізацією електронної техніки, заправкою та відновленням картриджів для принтерів та копіювальних апаратів. За рахунок пільг підприємство зможе обслуговувати більше підприємств і організацій, у тому числі і бюджетних, отримувати прибуток і спрямовувати його на розвиток підприємства і потреби працівників – осіб з інвалідністю.

Як повідомили фахівці Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, сума отриманих пільг з оподаткування за І півріччя 2018 року склала 46,7 тис. грн., у 2017 році – 46,9 тис. грн. Заборгованості з виплати заробітної плати немає. Фінансову допомогу від ФСЗІ не отримували. Підприємство надало благодійну допомогу одній особі з інвалідністю, а саме комп’ютер на суму 1200 гривень.

– У І кварталі 2018 року підприємство вже зверталося за дозволом на право користування пільгами з оподаткування, але, враховуючи, що підприємство мало збитки у 2017 році, членами регіональної комісії було прийнято рішення рекомендувати голові облдержадміністрації надати дозвіл на право користування пільгами з оподаткування підприємству на пів року. За інформацією підприємства, за підсумками І півріччя 2018 року підприємство отримало прибуток у розмірі 59,7 тис. гривень, чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) склав 780,0 тис. гривень, що значно перевищує показник за аналогічний період 2017 року (331,0 тис. гривень), – повідомив Едуард Гугнін.

За підсумками засідання члени регіональної комісії одноголосно проголосували за рішення рекомендувати голові облдержадміністрації надати дозвіл на право користування пільгами з оподаткування підприємству «АСТРИ» Запорізької міської громадської організації по трудовій реабілітації інвалідів «Спільна справа» на період з 01.10.2018 до 01.04.2019 рр.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: