circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізьким школярам читають казки під час уроків

10.10.2018, 22:39

text
Поділитися:

Цього року згідно з планами Міносвіти в країні запрацювала “Нова українська школа”. Це відчутно змінило навчальний процес в початкових класах. Тепер дітям навіть дозволено ходити під час уроку, якщо вони, наприклад, втомилися сидіти за партою. Маленьких школярів вчать критично мислити та розвивають їхні творчі здібності. В одному із закладів зараз реалізують експериментальний проект — це уроки, під час яких дітям читають казки.

1-й “Б” у навчально-виховному комплексі “Запорізька Січ” – це перший набір “Нової української школи”. Діти в класі сидять де хочуть і з ким хочуть. Та й взагалі мають багато можливостей. Сьогодні у цьому класі не просто урок, а урок-казка. На прикладі чарівних історій, які читають вголос, діти дізнаються про загальнолюдські цінності. Такі як кохання, повага, мрія, а також про те, що треба цінувати кожну мить свого життя. З пропозицією проведення таких незвичних занять автори ідеї прийшли до директорки та отримали згоду на експеримент.

Після казок – вправи. Одна з них — на уважність. Коли школярики мають повторити абсолютно всі дії за людиною, яка їх показує. Діти так захопились грою, що навіть після закінчення уроку повторюють вправу, щоб показати вдома батькам.

Заняття в школі “Соробан”. Сюди діти приходять після звичайних уроків вчитися ментальній лічбі. Роблять це в тому числі і за допомогою певних вправ. Керівник школи каже, що заняття краще проводити з дітьми з 7-ми років. Це обумовлено фізіологічними можливостями мозку. В такому віці малюки з перших занять вже можуть розв’язувати прості приклади, не використовуючи для цього папірці чи спеціальні прилади.

На уроці дітей вчать додавати, віднімати, множити і ділити будь-які цифри з великою швидкістю. Хто займається досить тривалий час, можуть вголос розповідати вірш і одночасно рахувати. Самі ж діти стверджують – потім на звичайних уроках математики не мають жодних труднощів.

Займатися розвитком школяра можна не тільки в навчальному закладі, а й поза його межами. Фахівці впевнені: достатньо 10-15 хвилин додаткової активної роботи мозку на день і результати не забаряться.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: