circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізьким школярам розповіли про їх права

08.05.2018, 17:37

text
Поділитися:

Я маю право”. Загальнонаціональний проект із такою назвою у Запоріжжі діє вже рік. Ця програма розроблена українським Мінюстом за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID. В рамках проекту в місцевих школах патрульні та працівники юстиції проводять лекції. І розповідають дітям про їхні права. Цього разу заняття влаштували в гімназії №107.

Що таке права людини?”. Із такого запитання розпочинається тренінг для школярів. Відповідей багато і всі – правильні. Право на здоров’я, свободу, життя та освіту. Втім, цей перелік можна продовжувати і далі. Аби діти краще засвоїли лекцію, переглядають ролик, у якому розповідається — про історію походження сучасних прав людини.

Тема сьогоднішньої лекції – права 14-тирічних дітей. Серед головних – право на здоров’я, свободу та освіту. Під час лекції школярі діляться на команди. Кожна з них повинна скласти перелік — що може стати перепоною в отриманні своїх законних прав.

Дітям нагадали як про права, так і про їхні обов’язки. Наприклад — бути законослухняним. Це стосується не тільки поведінки дитини у стінах школи, але і за її межами. Наприклад, за лайку у громадських місцях школяр теж несе відповідальність. Тож, аби діти були більш обізнаними ,такі тренінги проводять у школах.

Не варто забувати і про те, що з чотирнадцяти років дитина вже може бути притягнута до кримінальної відповідальності за вчинення деяких умисних злочинів. Це можуть бути крадіжка, грабіж, вимагання, побиття чи вбивство. Аби організувати такі лекції і в інших школах , викладачі або батьки можуть звернутися до патрульних чи управління юстиції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: