circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізьким школярам розповіли засади безпечної поведінки

16.11.2018, 07:11

text
Поділитися:

«Майбутнє починається сьогодні»…Тож чому не розпочати його з безпеки? Саме під таким гаслом 15 листопада на базі Головного управління ДСНС України у Запорізькій області відбувся майстер-клас для дітей у рамках Місячника безпеки. Учасниками стали понад 150 дітей з навчально-виховних закладів Запоріжжя.

Окрім вогнеборців, у заході взяли участь співробітники Патрульної поліції, медики, фахівці газової служби, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, представники обласної організації Товариства Червоного Хреста України, фахівці вибухотехнічного управління при ГУ НП України в Запорізькій області.

Спеціальним гостем майстер-класу став голова громадської організації «Helper» Данил Щербаков.

Під час профілактичного блоку школярі прослухали інтерактивні лекції про специфіку роботу кожної екстреної служби, безпеку у побуті та у навколишньому середовищі. Представники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності розповіли дітям про засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри. Крім цього, молодь на практиці побачила, як використовуються засоби захисту та мала змогу спробувати вдягти їх на себе. Спеціалісти Товариства Червоного Хреста розказали гостям, як необхідно надавати першу медичну допомогу при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру.

Практичний блок майстер-класу відкрили юні рятувальники – команда «Школа безпеки» навчально-виховного комплексу «Запорізька Січ», які не відстають від своїх дорослих колег. Помічники вогнеборців показали свої навички пожежогасіння та дії у разі хімічного забруджнення. Керуючись принципом «рівний рівному», вони продемонстрували та розповіли, на яку небезпеку можуть наразити себе діти, якщо не будуть дотримуватись правил безпеки життєдіяльності.

Для гостей майстер-класу фахівці Головного управління Національної поліції провели «екскурс до вибухонебезпечного світу». Останнім часом дуже часто саме діти знаходять старі вибухові прилади та стають жертвами своєї цікавості. Фахівці-вибухотехніки попередили молодь про небезпеку порушення при виявленні вибухонебезпечних предметів. Крім цього, школярам продемонстрували показові виступи кінологічної групи під час пошуку імпровізованої вибухівки. Діти мали можливість познайомитися з кожної екстреною службою, спробувавши себе у ролі відповідного фахівця.

Цікавинкою став “пухнастий” майданчик, де чотирьохлапі друзі – демонстрували свої уміння. Майданчик функціонував у рамках проекту “Терапевтичні собаки для України”. Це пілотний проект, який в Запоріжжі впроваджує німецька федеральна компанія GIZ за дорученням Німецького Уряду. Його головна мета – допомогти дітям пережити психо-соціальні проблеми, долучивши до цього спеціально тренованих собак.

В ході майстер-класу освітяни отримали методичну допомогу для проведення спеціальних уроків та інструктажів серед підростаючого покоління.

«Такі заходи досить актуальні, враховуючи усі виклики, які нам кидає сьогодення. Діти сприймають всю інформацію дуже серйозно. Наш час вимагає уважнішого ставлення до життя та здоров’я. Діти повинні ознайомлюватися із правилами безпеки не тільки із екранів комп’ютера, а й мати практичний досвід поводження в оточуючому середовищі, в якому на них чатує безліч небезпек. Саме тому, такий вид профілактичної роботи як сьогоднішній є дуже корисним для підростаючого покоління» – зазначила начальник сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області підполковник служби цивільного захисту Юлія Баришева.

Колектив Головного управління оголошує подяку в організації та проведенні майстер-класу керівництву та учням Загальноосвітньої школи №15, Арт-студії «Пятнашка» та команді Дружин юних пожежних «Лицарі вогню».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: