circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізьким ветеранам нададуть допомогу до Дня Перемоги

25.04.2019, 13:16

text
Поділитися:

Цього року спільнота відзначатиме 74-ту річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, віддаючи данину пам’яті та поваги героям минулих боїв, вшановуючи кожного учасника вікопомних подій.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, в області на обліку перебуває 45252 ветеранів війни, серед них: 2900 інвалідів війни, у тому числі, 391 інвалід з числа учасників антитерористичної операції, 19356 учасників бойових дій, у тому числі – 12099 учасників бойових дій у зоні проведення АТО, 7455 членів сімей загиблих, у тому числі 302 членів сімей загиблих учасників АТО, 15547 учасників війни, у тому числі 16 учасників АТО. Безпосередніх учасників бойових дій у Другій світовій війні залишилося 1469 осіб.

У поточному році здійснюється виплата одноразової грошової допомоги до 5 травня, що передбачено Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».

Розміри допомоги у 2019 році для осіб з інвалідністю внаслідок війни складають:

I групи – 3850 гривень;
II групи – 3400 гривень;
III групи – 2950 гривень;
учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 1295 гривень;
особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3850 гривень;
членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 840 гривень;
учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 530 гривень.
У Запорізькій області ветерани війни отримають допомогу на загальну суму 46,6 млн. гривень.

Крім цього, в рамках обласної програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах, «Назустріч людям» на 2015 – 2019 роки» передбачено надання одноразової грошової допомоги до Дня Перемоги учасникам бойових дій, які безпосередньо брали участь у Другій світовій війні 1941-1945 років, на загальну суму 460,4 тис. грн.

Відповідно до програми на придбання путівок за кошти обласного бюджету в 2019 році передбачено 3 млн. грн., 94 тис. грн. – на забезпечення ветеранів Другої світової війни та інвалідів технічними засобами реабілітації.

Особлива увага приділяється проблемам самотніх громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, учасників та дітей війни, позбавлених підтримки рідних. Послуги їм надають: 16 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) районних рад та міських рад міст обласного значення, шість – у новостворених територіальних громадах, 11 центрів соціальних послуг міських, селищних та сільських рад, шість відділів соціального захисту (соціальної роботи) та один сектор забезпечення соціальної допомоги вдома.

Упродовж року ними обслуговується понад 33 тисячі громадян, серед яких понад 4,5 тисячі ветеранів війни (з них понад 300 осіб з інвалідністю).

Соціальні працівники 46 відділень допомоги вдома обслуговують майже 14 тисяч осіб, з них більше 3 тисяч – ветерани війни (понад 200 мають інвалідність).

Щороку до Дня Перемоги за ініціативи обласної організації ветеранів України за підтримки облдержадміністрації, безпосередньої участі Департаменту соціального захисту населення, Департаменту культури і туризму облдержадміністрації, міськвиконкомів та райдержадміністрацій проводиться телемарафон «Пам’ять». Ця акція не має аналогів в Україні і відбувається вже двадцятий рік поспіль. У Запорізькому українському музично-драматичному театрі імені В.Г. Магара 7 тарвня відбудеться її фінал. Благодійні надходження на рахунок телемарафону використовуються на надання адресної допомоги ветеранам війни та укріплення матеріально – технічної бази госпітальних установ для ветеранів. Минулого року у телемарафоні «Пам’ять» взяли участь близько 650 фізичних та юридичних осіб і було зібрано понад 1 мільйон гривень.

З нагоди свята Перемоги учасників Другої світової війни традиційно відвідують керівники облдержадміністрації, обласної ради, районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування за місцем проживання. При цьому особлива увага приділяється вшануванню ветеранів війни, що перебувають у стаціонарних інтернатних установах соціальної сфери, а також самотнім, якими опікуються територіальні центри соціального обслуговування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: