circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізький центр допомоги учасникам АТО відзвітував про роботу

02.11.2018, 12:32

text
Поділитися:

Третій рік поспіль при облдержадміністрації функціонує Центр допомоги учасникам АТО, який має представництва у більшості міст та районах області. За останній рік прийнято понад 250 ветеранів і військовослужбовців, яким роз’яснено законодавство України стовно пільг та гарантій.

Як розповів керівник Центру Андрій Несмачний, працівники виконують свої повноваження на громадських засадах та, незважаючи на це, з кожним роком до Центру звертаються все більше і більше учасників антитерористичної операції та родин загиблих учасників бойових дій. Допомога, що надає центр, стосується різноманітних питань.

За цей рік прийнято 137 клопотань щодо надання у власність земельних ділянок під ведення особистого селянського господарства. З них позитивно вже вирішено 66 – отримано дозволи на розробку землевпорядної документації, розробляються документи. Прийнято 69 клопотань щодо надання у власність земельних ділянок під садівництво – 44 заявники отримали дозволи на розробку землевпорядної документації. Крім цього, 15 ветеранів отримали земельні ділянки площею 0,7 – 0,8 га у дачному кооперативі у с. Вільнокур’янівське. Зараз вирішуються питання щодо отримання дачних ділянок біля с. Малокатеринівка Запорізького району.

– Центр допомоги учасникам АТО активно співпрацює з госпітальним відділенням обласної лікарні. Тобто ветерани, яким потрібна медична допомога, отримують у цьому відділенні якісне безкоштовне лікування. ГО «Тризуб – Дентал» надає безкоштовну допомогу у вигляді лікування зубів, зубопротезування. Крім цього, на базі 3-ї міської лікарні натовцям можна безкоштовно отримати послуги лікаря-реабілітолога. Налагоджена співпраця з благодійним фондом «Карітас – Запоріжжя», який проводить психологічну реабілітацію ветеранів за програмою SETA, – повідомив Андрій Несмачний.

Важливою для колишніх атовців є і трудова реабілітація, що дасть можливість повернутися до мирної праці та забезпечувати свої родини. Центр співпрацює з багатьма організаціями та підприємствами, де є чітка база вакансій для колишніх військовослужбовців. У цьому році троє ветеранів пройшли навчання на базі коворкінгу «Edison Space» за програмою «Відкриття власної справи». На базі вишів обласного центру є курси, на яких учасники АТО та їхні родини навчаються або перекваліфіковуються безкоштовно.

Велику роль відіграє юридична допомога фахівців центрів надання безоплатної правової допомоги та допомога приватних адвокатів міста. Спеціалісти Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Фонду сприяння обороні Запорізької області, депутати міської та обласної рад надають матеріальну допомогу ветеранам. Безперечно, значною залишається допомога і підтримка волонтерів.

– Хочу відзначити та подякувати керівникам культурних та розважальних закладів, завдяки яким ветерани разом із рідними мають можливість безкоштовно відвідувати концерти, вистави, спектаклі, спортивні матчі тощо. Є попередня домовленість з підприємствами нашого міста, Департаментом соціального захисту населення та Департаментом культури, туризму, національностей та релігій ОДА щодо надання квитків на новорічні вистави для дітей ветеранів, – підсумував Андрій Несмачний.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: