circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькому краєзнавчому музею виповнилося 100 років

21.12.2021, 18:20

text
Поділитися:

Він один з найбільших і найдавніший в країні – обласний краєзнавчий музей святкує 100-річний ювілей. Протягом цих років змінювалися директори, колектив і розташування закладу. Свою першу будівлю музей отримав в 1977 році. Щоправда, перша колекція, що там зберігалася, не дожила до наших днів. Вона була знищена під час Другої світової війни. Та, яку в залах можна бачити зараз, – повоєнна. Нині працівники музею вдячні організатору музею Якову Новицькому, Він вніс перші експонати з власних колекцій.

Зараз в обласному краєзнавчому музеї діють 25 залів. В них – понад 150 тисяч експонатів. Тематика різна – від давнини до сьогодення.
А ще тут є люди, які присвятили музею своє професійне життя. Наприклад, старша наукова співробітниця Світлана Тараненко. Пані Світлана зазначає: “Саме тут, в музеї, я професійно виросла, тут удосконалювалась, вивчала, досліджувала, друкувалася, виконувала багато історичних робіт, які залишаються надовго в музеї для нашого міста, для Запорізького краю в цілому”. Дуже хочеться, щоб музей отримав класний, хороший ремонт, сучасний, це пам’ятка архітектури, відповідно вона має виглядати гарно, красиво, достойно”.

На честь ювілею кращим співробітникам вручили відзнаки. Отримала свою і пані Світлана. Додає, найкращий подарунком музею може стати ремонт. Адже ця будівля – пам’ятка архітектури.
Бажання Світлани Тараненко незабаром може здійснитися, адже в наступному році планують оновити заклад.

За словами Голови облдержадміністрації Олександра Старуха, вже розроблений проект за кошти облбюджету. Його подадуть на розгляд для отримання коштів із бюджету державного в рамках програми “Велика реставрація”.

А ще музей носитиме ім’я свого засновника – історика та краєзнавця Якова Новицького. Перша заступниця голови Запорізької обласної ради Людмила Любім зазначає: “Ми точно будемо підтримувати розвиток цього музею і берегти нашу історію”.

Першими новини з’являються у нашому телеграмі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: