circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізьких аграріїв закликають дотримуватися вимог безпеки під час жнив

08.07.2020, 11:14

text
Поділитися:

Для сільгосппідприємств настала чергова гаряча пора – час збирання врожаю. А за певних умов – це період, коли на ланах зростає небезпека виникнення пожеж. Тому, фахівці ДСНС надають рекомендації аграріям стосовно укомплектованості техніки відповідними засобами пожежогасіння та дотримання правил безпеки під час жнив.

7 липня рятувальники спільно із співробітниками Державної екологічної інспекції здійснили профілактичні рейди місцями збирання врожаю у Запорізькому, Вільнянському та Новомиколаївському районах.

Метою заходу була перевірка дотримання вимог та правил пожежної безпеки під час збирання врожаю, які до початку кампанії довели до відома аграріїв для обов’язкового виконання.

Так, у Запорізькому районі вже розпочалася збиральна кампанія врожаю зернових. У Вільнянському і Новомиколаївському районах аграрії розпочнуть жнива вже через тиждень, тому протипожежні заходи, зокрема обкошування та оборювання полів у місцях їх прилягання до лісових масивів та автомобільних шляхів ще триває.

Рятувальники і держекоінспектори провели інструктажі з аграріями, аби ще раз нагадати про необхідність виконувати усі необхідні заходи, аби убезпечити врожай від вогню.

Окрема увага приділялася спалюванню стерні. Адже, незважаючи на заборони, щороку після збирання врожаю виникає ця проблема. Таке випалювання може призвести до виникнення пожеж на сусідніх полях або в лісосмугах.

«Усі добре знають про заборону спалювання стерні, проте щороку, після збирання врожаю, знаходяться люди, які нехтують цими правилами і таким чином наражають на небезпеку своїх сусідів по полю, а іноді й жителів населених пунктів», – підкреслив головний інспектор Вільнянського РС ГУ ДСНС Руслан Шпак.

Представники ДЕІ наголошували на адміністративній відповідальності за самовільне спалювання рослинності або її залишків згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення України. Так відповідно до Статті 77: «Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: