circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізький аеропорт: підсумки роботи за 2020-й та плани на цей рік

08.02.2021, 18:05

text
Поділитися:

Новий термінал Запорізького аеропорту входить до п’ятірки найкращих в Україні. А переваги оновленого сервісу вже встигли оцінити не тільки запоріжці, а й жителі прилеглих міст, які користуються авіапослугами.

Попри те, що через пандемію в усьому світі скасовувались рейси, а летовища несли чималі збитки, Запорізький аеропорт не тільки зміг втримати клієнтів, але і вийти на прибуток у понад півтора мільйони гривень. І це при найменших показниках падіння пасажиропотоку в країні. Так за минулий рік було виконано більше 2-х тисяч рейсів. На 2% збільшилась кількість пасажирів, які користуються перельотами всередині країни, що становить 22%. Міжнародні ж напрямки мають показник 78%.

Відкриття нового термінала позитивно вплинуло на співпрацю із низкою українських та закордонних авіакомпаній. Враховуючи економічні наслідки карантину, жодна із них не припинила співпрацю із нашим містом. Більш того, тривають перемовини та робота над відкриттям нових авіарейсів, зокрема до країн Європи і Туреччини. Як і раніше, у пріоритеті — доступні квитки, аби люди могли активно подорожувати та відкривати для себе все нові куточки світу.

Не зупинилися інвестиції у летовище як з боку міста, так і з боку самого підприємства. Загалом за минулій рік ця сума склала більше 400 мільйонів гривень. На летовищі постійно вдосконалюють сервіс та якість надання послуг. Так Запорізький аеропорт став одним із 10-ти українських летовищ, де приймають цифрові паспорти у додатку “Дія”. Поки що послуга працює тільки на внутрішніх рейсах. Як наголосив міський голова Володимир Буряк, у пріоритеті лишається комфорт та безпека пасажирів. Вже частково на летовищі оновлено радіотехнічне оснащення. Цього року увагу зосередять на оновленні устаткування для запуску так званого другого курсу, що спростись пілотам процедуру зльоту та посадки.

Крім того, Запоріжжя є єдиним в Україні містом, яке встановило найсучасніше світлосигнальне обладнання. Це дає змогу навіть за несприятливої погоди здійснювати посадку бортів у автоматичному режимі.

Міський голова наголосив, попереду ще чимало роботи, спрямованої на розвиток та розбудову запорізького летовища. Найближчим часом довкола об’єкта мають встановити близько 10-ти кілометрів сучасної огорожі. Вже виконано проектні роботи щодо будівництва нового перону перед терміналом. Крім того, у планах на цей рік — обслужити понад 500 тисяч пасажирів, що на 75% більше, ніж у минулому році. Однак це залежатиме від ситуації із коронавірусом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: