circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізький блогер розповів який вигляд зараз має садиба Рош

14.01.2022, 09:48

text
Поділитися:

Запорізький блогер Микола Опанасенко розповів історію садиби Рош та показав який вигляд вона має зараз. Будівлю звели у 1913 році Рошамі, представниками єврейської громади міста. Будівництво здійснювалось за проектом відомого харківського архітектора Віктора Естровича.

Цікаво, що архітектор відмовився від загальної коридорної, яка тоді була поширена. Центром будівлі стали сходи з холами на першому та другому поверхах, з яких можна потрапити до всіх приміщень. Права та ліва частини будинку, різні за призначенням приміщень, оформлення та несиметричні.

“Згідно з архівними документами, садиба належала дружині заможного маріупольського купця Темі-Герш Давидівні Рош. Дуже мало відомо, чим займалися Роші. Але, швидше за все, кредитуванням таких самих євреїв. А також цінними паперами. Після жовтневої революції Роші продали садибу дворянину Ананію Струкову за 200 тисяч рублів. Під час окупації тут були окупаційні органи німецьких військових частин, також тут була радіостанція німецьких розвідорганів, а також розміщувалися штаби військових частин”, – написав Микола Опанасенко.

Старовинна садиба знаходиться за адресою вул. Олександрівська, 48. Вона має статус пам’ятки архітектури місцевого значення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: