circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізький інженер за допомогою 3D-принтера надрукував захисні щитки для лікарів

14.04.2020, 19:48

text
Поділитися:

Інженер та викладач “Запорізької політехніки” Олексій Шевченко за допомогою 3D-принтера надрукував захисні щитки для лікарів. Таку ідею запозичив від колег з інших регіонів, а саму технологію проекту – у Бразилії. Першу партію щитків вже передали до обласного лабораторного центру МОЗ.

Лише за допомогою одного такого принтера можна зробити 16 захисних щитків, а у Олексія їх 5. Тож за добу може надрукувати до 100 захисних екранів. Усе, що для цього необхідно, — пластик та програма на комп’ютері. А далі на склі пошарово “виростає” необхідна фігура, потім до готового обруча прикріпляють так звані екрани або прозорий пластик та прилаштовують резинки.

Таку ідею допомоги медикам Олексій запозичив у колег з інших регіонів, а саму технологію макету щитка – у спеціалістів із Бразилії. Зараз українським медикам на замовлення готують близько двох тисяч щитків, а запорізьким лікарям не вистачає двох сотень таких засобів захисту. Перші тридцять екранів вже отримали співробітники лабораторного центру.

Такі щитки зручні у використанні та багаторазові. Медики можуть одягати їх поверх масок та окулярів, аби захиститись від вірусу. Самі лікарі кажуть: екрани практичні та комфортні у використанні.

Зараз усі ці щитки Олексій разом із колегами виготовляє за власний кошт та завдяки підтримці місцевих жителів. Адже матеріал, за допомогою якого й друкують екрани, коштує дорого. Тож долучитись до боротьби із коронавірусом можуть усі охочі.

Зараз Олексій спільно з іншими викладачами на кафедрі працює над створенням ще кількох партій щитків. Їх мають передати до лікарень Запоріжжя та Бердянська. Крім того, Олексій планує почати друкувати необхідні деталі для апаратів штучної вентиляції легенів.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: