circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізький краєзнавчий музей може змінити назву та отримати новий статус

15.06.2021, 19:09

text
Поділитися:

Цей дуб наприкінці 19-го століття посадив на своєму подвір’ї в центрі Старого Олександрівська Яків Новицький. Зараз дерево знаходиться за парканом ресторану, який не працює. А це корабельні гармати часів російсько-турецької війни, збережені істориком та передані свого часу до музею у Дніпрі, згодом повернуті та втрачені, і вже у 50-му році випадково знайдені у підвалі 33-ї школи. Зараз вони в колекції обласного краєзнавчого музею. Ось і всі речі, до яких мав безпосереднє відношення Яків Новицький, і які збереглися до наших часів у Запоріжжі. Тому пам’ять видатного краєзнавця намагалися увічнити вже давно. В ʼ92-му з’явилася вулиця його імені, потім премія, а минулого року– мурал. Але і досить давно виникла ідея надати краєзнавчому музею ім’я Якова Новицького.

Фактично Яків Новицький — це людина, яка перша написала історію міста. Він збирав матеріали щодо історії Олександрівська, результатом стала його праця, яка так і називається — «Історія міста Олександрівська». Тож на загальних зборах колективу музею вирішили направити листа до обласної ради із проханням надати закладу ім’я видатного історика.

Ідею присвоєння музею ім’я Якова Новицького одностайно підтримують на громадських слуханнях. Про їх проведення було оголошено згідно з протоколом за 2 місяці.

Тепер за законом рішення про надання музею імені Якова Новицького повинні ухвалити на сесії обласної ради. Також у закладі сподіваються і на зміну статусу на історико-краєзнавчий.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: