+3°

+3°

Запорізький «Мотор» пробився до півфіналу Кубка України

20.03.2020, 13:19

Чвертьфінал Кубка України з гандболу звів між собою чинного володаря трофею запорізький “Мотор” із його фарм-клубом із Вищої ліги -- “Мотор-Політехнікою-ЗАБ”. Молодший брат національного чемпіона лідирує у Вищій лізі. Втім 1/4 фіналу проти “Мотора” для підопічних Сергія Серенка означала кінець поточного розіграшу без бажаного Фіналу Чотирьох.

Єдине, на що могли розраховувати бронзові призери минулорічної Суперліги та Кубка України, -- це набуття досвіду. У стартовий ігровий день на майданчик вийшла переважно молодь “Мотора” та гравці, що отримували менше ігрового часу у єврокубках. Максима Бабічева, Айденса Малашинскаса, Дмитра Дорощука та капітана Захара Денисова не було в заявці. На задньому рубежі протягом всього матчу вахту ніс Максим Вьюїк.

Зі старту тайму розпочалася перестрілка з обох сторін. Захист “Мотора” з особливою увагою стежив за Тарасом Міноцьким, який досить часто їх підсилює в іграх внутрішнього чемпіонату. Підлеглі Гінтараса Савукінаса втрачали багато своїх моментів та не всі шанси реалізовували і забівці. Адже свою команду нерідко рятував молодий Максим Вьюїк.

Нічийний рахунок  6:6 змінився на -- 9:9. Лише ближче до кінця тайму зусиллями Олексія Ганчева та Матеуша Куса, що підсилювали молодь, “Мотор” встановив перевагу в два м’ячі, яку і втримав до перерви -- 14:12. На старті другого тайму на майданчик вийшов кращий снайпер цьогорічної Ліги чемпіонів -- Борис Пуховський, який роздавав результативні передачі на право і наліво.

Виснажені забівці вже нічого не могли протиставити старшому брату, який наступав. У “Мотора” з’явилася перевага спочатку у п’ять, а згодом і в дев’ять м’ячів. Підсумок першого матчу чвертьфіналу Кубка України з гандболу -- 36:27 на користь “Мотора”.

У другому матчі дива також не сталося, і “Мотор” здолав молодшого брата — 44:21, організувавши собі путівку до Фіналу Чотирьох Кубка України. Та коли він відбудеться та чи відбудеться взагалі -- питання відкрите. Комітет із проведення та організації змагань Федерації гандболу України вирішив призупинити чемпіонат країни серед команд Суперліги та Вищої ліги. Це пов’язано з ризиком поширення коронавірусу. Відповідно, найближчий матч “Мотора” із “ЗТРом”, який був запланований на 21-е березня, не відбудеться.