+3°

+3°

Завершилась відкрита першість області з естетичної гімнастики

05.02.2018, 17:13

Фінішувала відкрита першість Запорізької області з естетичної гімнастики. Вона проходила у спорткомплексі Медичного університету, де зібрались представниці Дніпрорудного, Василівки, Запоріжжя та гості з Києва. Змагання проходили у найрізноманітніших вікових категоріях. Наймолодшим учасницям було 4 роки.

Займаючись спортом, в основі якого лежить естетика, гімнастки намагаються передати її не лише стрибками або синхронними рухами. Не менш вишуканими є назви команд, наприклад, колектив “Жасмін КІДС”, що виступав у категорії 10-12 років. У своєму віці дівчата посіли 1 місце. Їх виступи стали взірцем для молодших колег — гімнасток команди “Жасмін Бейбі”.
У свою чергу “ЖАСМІН БЕЙБІ” посіли друге місце у категорії 6-8 років. Для них це не перші досягнення. Дівчата вигравали бронзу на змаганнях в Одесі, а на турнірі в Харкові стали четвертими. Одна з них — Анастасія, яка в цьому виді спорту вже три роки. Після церемонії нагородження дівчина наочно показала елементи, з яких складався номер її команди.
Головний фаворит змагань – команда “Vivend”. Нещодавно на Кубку України в Харкові ці дівчата здобули бронзу. Втім статистика завойованих титулів не головна фішка цих гімнасток. Принаймні так вважає їх тренер — Валентина Глухих. Перш за все, наставниця цінує в дівчатах творчість та жагу постійного оновлення та вдосконалення номерів.
На цих змаганнях команда “Вівенд” виступила двічі. Спочатку танго, яке входило до короткої програми. В її рамках виступ триває менше 2 хвилин. Потім стандартний, він же основний номер на змаганнях. У підсумку — перше місце.

Ця першість для Вівент була корисним розігрівом перед основними стартами сезону. З 23 по 25 лютого підопічні Валентини Глухіх виступлять у Сумах на Чемпіонаті України серед юніорів. З 31 березня по 1 квітня, дівчата поїдуть у Дніпро, де змагатимуться вже у дорослій національній першості. Та найочікуванішим турне в 2018 році має стати поїздка до Талліну на Чемпіонат Європи. Щодо молодших учасниць першості, в них були свої цілі.
Олена Потапова — суддя змагань, президент обласної федерації з естетичної гімнастики, каже, діти мають виступати, аби отримати досвід. Чим частіше дівчата виходитимуть на майданчик, тим професійнішими стануть їх рухи у майбутньому, через два, три, чотири роки.