+3°

+3°

Завершилися змагання баскетбольної студентської Ліги України

12.06.2018, 17:45

Добігли кінця змагання студентської Ліги України з баскетболу. У фіналі зустрілись команди Запорізького національно-технічного університету та Сумського державного університету. Торік ці колективи вже грали між собою в плей-оф цих змагань. Тоді перемогу здобули наші спортсмени.

Про зухвалість та надемоційність сумчан гравці “ЗНТУ” пам’ятають з минулого сезону. Торік ці колективи зустрілись на стадії чверть-фіналу. Результатом двобою була перемога запоріжців. Тож настрій гостей на цьогорічний фінал був цілком зрозумілим. Жага реваншу!

Отримайте “трюльник” від капітана баскетбольної машини — Вадима Бикова. Не ловлячи гав, Суми пробують відповісти, але програють підбирання в нападі братові флагмана — Віталію. Перші очки гості заробили лише на третій хвилині зустрічі. Двічі зі штрафного забив один з лідерів “СумДУ” – Роман Новіков. Кволий старт почав нервувати тренера наших опонентів. Його підопічні не раз влаштовували в обороні прохідний двір, чим вдало користувались наші хлопці. Наприклад, результативний прорив Віталія Тельчарова, а згодом Сергія Мясоєдова. Як підсумок — 31:10 — перша чверть за нами.

А от у захисті після перерви стався певний збій. Натомість суперники додали в атаках. Це при тому, що гості втратили лідера – Романа Новікова. Він вибув через розсічення. Тим не менш відсоток влучень з боку сумчан явно покращився. Якщо після першої чверті господарі були попереду з перевагою в 21 очко, то перед великою перервою різниця скоротилася до одинадцяти — 62:51. Таке напруження тривало до самого кінця поєдинку. Та врешті решт, перемога за місцевими студентами — 117:108. Про те, наскільки важливим був цей бій,розповідає ранішезгаданий капітан “ЗНТУ” – Вадим Биков. До речі, саме завдяки його закинутому м’ячу рахунок “перевалив” за сотню.

Другий день — субота, 12:30. Момент, після якого незабаром стане відомо чи втіляться мрії, озвучені Вадимом Биковим. Як бачимо – на відпочинок часу було обмаль. Але на такій стадії змагань жоден з колективів не збирався себе жаліти. Сумчани зі старту кинулись вперед. Спочатку ніби-то все починалось для гостей непогано. Частина вболівальників, котрі приїхали підтримати “СумДУ”, в деякій мірі сприяли динамічному старту наших опонентів. Але врешт-решт гру було переломлено. З кожною чвертю “машинка” грала впевненіше. Підсумок — розгром суперника 105:81.

Таким чином, самовідані підопічні Кирила Вікторова втретє здобувають Кубок студентської Ліги України. Тепер хлопці йдуть на заслужений відпочинок. Приблизно за тиждень-два, гравці розпочнуть працювати над фізичною формою. Адже наступного року на них чекає не менш складний сезон. Хтось залишиться в команді, хтось може перейти до суперліги. Втім, зважаючи на досвід останніх років, можна бути впевненими — за будь-яких обставин запорізька “машинка” є джерелом драйвових емоцій для місцевих шанувальників баскетболу.