circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Збиральна кампанія на Запоріжжі розпочалася із випередженням строків

19.06.2018, 13:39

text
Поділитися:

У Запорізькому районі на полях Інституту олійних культур НААН України відбувся всеукраїнський «День поля»: «Стратегія зернового поля та ранніх олійних культур». У заході взяли участь керівники та фахівці Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, спеціалісти управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, представники сільськогосподарських підприємств, установ, а також науковці Інституту.

На демонстраційних полігонах науковці ознайомили учасників заходу з різними сортами озимих і ярих зернових культур, зокрема селекції селекційно-генетичного інституту м. Одеса, Донецького інституту АПВ, Інституту зрошуваного землеробства, Інституту рослинництва ім. Юр’єва, а також льону олійного, ріпаку та гірчиці власної селекції Інституту олійних культур.

Такі заходи вже традиційно дозволяють популяризувати та наочно ознайомити агровиробників з останніми селекційними досягненнями, особливостями проведення поточної збиральної кампанії.

Учасники оглянули селекційні поля та дослідні ділянки, демонстраційні полігони гірчиці та ріпаку озимих, льону олійного, демонстраційний полігон зернових ярих та озимих культур. Поповнити знання про побачене допомогли доповіді з наукових досліджень.

У ході роботи «Дня поля» також функціонувала виставка наукових досягнень Інституту, відбулася дегустація рослинних олій.

У рамках заходу фахівці обговорили вплив на розвиток рослин несприятливих погодних умов поточного року, питання сортової політики, дотримання сівозмін, перспективи впровадження наукових розробок у сільськогосподарське виробництво, шляхи підвищення продуктивності сільськогосподарських культур.

За даними Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, в цьому році по всіх категоріях господарств області заплановано зібрати ранні зернові з площі майже 862 тис. га, з них: озимих зернових – 678 тис. га, в тому числі озимої пшениці – 634,8 тис. га; ранніх зернових і зернобобових – 183,3 тис. га. Крім цього, передбачається зібрати 33,4 тис. га озимого та ярого ріпаку.

За станом на 18.06.2018 скошено та обмолочено озимий ячмінь на площі 3,2 тис. га, валовий збір склав 10 тис. тонн при урожайності 31 ц/га; озиму пшеницю – на площі 0,87 тис. га, валовий збір склав 2,7 тис. тонн при врожайності 30,5 ц/га; горох – на площі 78 га, валовий збір 192 тонни при врожайності 24,6 ц/га; озимий ріпак зібрано на площі 0,3 тис. га, валовий збір склав 0,5 тис. тонн при урожайності 17,6 ц/га.

У збиральних роботах будуть задіяні 2481 комбайн і більше 9,6 тис. тракторів.

Збирання врожаю озимих зернових культур у цьому році, враховуючи розвиток рослин і погодні умови, почалося у більш ранні строки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: