circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Землевпорядна служба назвала незаконним кладовище, поблизу якого видали землю ветеранам АТО

04.12.2017, 14:28

text
Поділитися:

Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області заявляє, що розповсюджена у ЗМІ інформація щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО нібито на території кладовища поблизу с.Новоіванівське Вільнянського району є недостовірною та викривленою, що підриває авторитет державної установи в очах громадськості.

Наразі за цим фактом Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгкеокадастру у Запорізькій області проводиться перевірка.

Встановлено, що зазначені земельні ділянки розташовані за межами населених пунктів і належать до земель сільськогосподарського призначення державної власності.

Відповідно до ст. 122 Земельного кодексу України повноваження щодо розпорядження цими землями є компетенцією центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальних органів.

Згідно з покладеними повноваженнями на підставі ст. 122 ЗКУ в 2016 році Головним управління Держгеокадастру у Запорізькій області були надані дозволи на розробку проектів відведення земельних ділянок учасникам АТО для ведення особистого селянського господарства на вказаних землях. Після розроблення проектів відведення земельних ділянок у 2017 року дві земельні ділянки згідно з відповідними наказами Держгеокадастру області передані у власність учасникам АТО.

У цьому випадку Дружелюбівська сільська рада грубо порушила вимоги чинного земельного законодавства України та Закону України «Про поховання та похоронну справу», перевищивши власні повноваження. КП «Спеціалізована ритуальна служба «Пам’ять» Дружелюбівської сільської ради не мала жодних законних підстав здійснювати поховання на земельних ділянках сільськогосподарського призначення державної власності за межами існуючого кладовища. Фактично відбулося самовільне захоплення земельних ділянок.

Встановлено також, що в 2016 році у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на той час державний реєстратор виконавчого комітету Дружелюбівської сільської ради, а нині директор КП «Спеціалізована ритуальна служба «Пам’ять» Дружелюбівської сільської ради Щур І.В. здійснив реєстрацію сторожки, паркана та хвіртки цвинтаря, про що свідчить відповідний витяг з реєстру. Як виявлено в ході перевірки, це майно розташоване з різних боків цвинтаря.

Здійснивши ці дії, директор КП «Спеціалізована ритуальна служба «Пам’ять» Дружелюбівської сільської ради Щур І.В. грубо порушив вимоги Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

«На сьогодні перевірка Управління з контролю за використанням та охороною земель триває. Про її подальші результати громадськість буде поінформовано додатково», – повідомила в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Тетяна Тітова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: