circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Зернові на Запоріжжі визрівають з випередженням графіку

06.06.2018, 12:04

text
Поділитися:

Упродовж третьої декади травня на території області спостерігалися складні агрометеорологічні умови для вегетації всіх сільгоспкультур через довготривалу відсутність ефективних опадів, суховії та ґрунтову засуху.

За інформацією Запорізького обласного гідрометеорологічного центру, у травні середня місячна температура повітря була на 3ºС вище за норму і становила 18-20ºС тепла. Максимальна температура повітря у денні години підвищувалась до 27-33ºС, а мінімальна у найбільш холодні ночі у другій декаді місяця знижувалась до 2-9ºС тепла. Зливові дощі різної інтенсивності спостерігались усього впродовж одного-чотирьох днів. Середня відносна вологість повітря була нижчою за норму і становила 56-62%.

За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, добре та оптимальне зволоження метрового шару ґрунту під озимими, ранніми ярими зерновими, зернобобовими та пізніми теплолюбними культурами зберігалося лише місцями у центральних та північно-східних районах області. В окремих районах через засуху на посівах озимої пшениці, гороху спостерігалося передчасне пожовтіння листків нижнього ярусу, засихання стебел, на окремих ділянках вдень рослини втрачали тургор.

Внаслідок інтенсивного наростання тепла на посівах усіх сільгоспкультур відбувалося випередження у фазовому розвитку рослин на один – чотири тижні.

Нагадаємо, за станом на 05.06.2018 під урожай поточного року по всіх категоріях господарств в області вже посіяно: 808,04 тис. га ярих культур або 91% до запланованого. З них 215,2 тис. га або 86% зернових і зернобобових, у тому числі: кукурудза на зерно – 32,6 тис. га (74%), соняшник – 528,4(102,%).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: