circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Жителям будинків без лічильників перерахують оплату за тепло

04.04.2019, 11:39

text
Поділитися:

Так, згідно з п.6 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України, послуга з централізованого опалення повинна відповідати нормативній температурі повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу) за умови їх утеплення споживачами та вжиття власником (балансоутримувачем) будинку та/або виконавцем заходів щодо утеплення місць загального користування будинку. Тобто, заходи з утеплення місць загального користування здійснюються управителем, балансоутримувачем будинку.

Виконавець послуг з управління та утримання житлового будинку (управитель, ЖБК тощо) зобов’язаний забезпечувати своєчасність надання та відповідну якість житлово-комунальних послуг відповідно до законодавства та умов договору, здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень, утримувати в належному технічному стані, здійснювати технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових мереж, своєчасно проводити роботи з усунення виявлених неполадок, пов’язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, згідно з Правилами утримання житлових будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства. Передбачені, зокрема, заходи з утеплення місць загального користування.

Таким чином, відповідальність за утеплення місць загального користування будинку покладено на управителя, балансоутримувача будинку. Теплопостачальна організація не несе відповідальність за утеплення місць загального користування будинку.

Механізм проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення визначено Порядком проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання в неповному обсязі, зниження якості, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України.

При наявності будинкового лічильника теплової енергії проведення перерахунку не передбачено. Тобто, при наявності у будинку загальнобудинкового приладу обліку теплової енергії сплата за послугу з централізованого опалення проводиться виключно виходячи з фактичного обсягу споживання теплової енергії, який розподіляється між споживачами. У випадках, коли будинки або квартири оснащено приладами розподільчого обліку теплової енергії (квартирні лічильники), власники квартир як співвласники місць загального користування повинні брати участь у витратах на утримання будинку пропорційно до опалювальної площі житла, а визначення плати за їх опалення проводиться відповідно до Методики розрахунку кількості теплової енергії, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: