circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Журналісти «Акцентів» поспілкувалися з жертвами домашнього насильства

03.10.2019, 19:02

text
Поділитися:

Майже два мільйони українок щороку стають жертвами домашнього насильства. І ця цифра невпинно збільшується, зазначають у міжнародних організаціях. У 90% випадків — це насилля чоловіків над жінками. І лише 10% інцидентів доходять до правоохоронців. Внаслідок цього більше 500 українок щороку помирають від рук домашніх тиранів. “Акцентам” вдалося поговорити з тими, хто постраждав від побутової жорстокості, та пригадати нещодавні резонансні випадки.

Можна терпіти недоліки, не можна терпіти недостойну поведінку. Такий висновок для себе після досвіду стосунків з чоловіком-тираном зробила запоріжанка Марія. Каже, зіткнулася із насиллям, що не мало меж. Загалом з колишнім чоловіком Марія прожила 6 років. Мають спільну дитину. Тепер, каже жінка, розуміє — весь цей час чоловік в принципі періодично проявляв агресію, але вона на ці випадки намагалась не зважати. Сподівалася -- він зміниться.

Цього літа один з випадків побутового насильства у Запоріжжі призвів до трагедії. На початку липня Анастасію Ковальову її наречений Віталий Чайковський облив займистою речовиною та підпалив. Дівчина з 90% опіків тіла потрапила до реанімації. Тиждень лікарі боролись за життя Насті, та серце 22-річної запоріжанки не витримало.

Ще один жахливий випадок стався на початку серпня із запоріжанкою Анастасією Шаповаловою. Співмешканець облив її окропом. Дівчина отримала 20% опіків. Нині її стан стабільний, вона в процесі одужання. Кривдника досі не покарано. Сусіди тоді свідчили, що сварилася пара постійно.

Ті, кому вдалося звільнитись від домашньої тиранії, наголошують: піти ніколи не пізно. Адже жорстокість не можна виправдати нічим. Нагадаємо, в Україні посилено відповідальність за домашнє насильство. Тиранам, що розпускають руки чи іншим чином шкодять близьким та рідним, загрожують громадські роботи або ж 6-місячний арешт. У тяжких випадках термін ув’язнення становитиме від 8 до 15-ти років. Примус до шлюбу також карається законом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: