circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Зміни в українській медицині планують втілити до 2020-го року

27.10.2017, 11:47

video text
Поділитися:

Віра Федоровіч працює у центрі первинної медико-санітарної допомоги № 2. Жінка вже більше 30 років турбується про здоров’я пацієнтів своєї дільниці. У неї їх півтори тисячі. Щодня через кабінет лікарки проходить до 30 осіб. Проблеми у всіх різні – від звичайного ГРВІ до більш серйозних патологій. Після реформи Віра Федоровіч тепер проводитиме профілактику ще й на наявність ранніх стадій глаукоми, цукрового діабету та онкозахворювань. Ще одне нововедення — не потрібно ходити в домедичний кабінет, усе це тепер обов’язок сімейного лікаря.

Також за новою реформою, обирати лікаря можна буде без прописки та укладати із ним договір. За якими держава гарантує безкоштовне лікування. Між тим, Віра Федоровіч ділиться, люди вже зараз питають як стати її пацієнтом. Серед них і Олена. Вона більше 5 років лікується у Віри Петрівни. Вважає, що нова реформа доцільна.

Зараз документ щодо реформи чекає на підпис Президента. А усі “первички” чекають на роз’яснення та технічне оснащення. Для підписання угод між лікарями та пацієнтами у кожному кабінеті потрібен комп’ютер, де медики будуть реєструвати договори та закріплювати за собою громадян.

Зміни в первинній медицині будуть втілюватись із нового року, але поступово. До 2020-го року реформа запрацює в лікарнях усіх напрямків. Медики запевняють, ці зміни вплинуть на якість лікування.

Євгенія Вертій, Юрій Поворознюк

Телеканал “Z

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: