circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Знакові об’єкти Хортиці стануть безбар’єрними

02.06.2021, 10:48

text
Поділитися:

Зробити острів Хортиця доступним для всіх. Цю мету переслідує концепція перетворень на острові, що була опублікована тиждень тому. Автори оновлення вирішили окремо дослідити її з точки зору маломобільних груп населення. Насамперед це люди з інвалідністю, батьки маленьких дітей, які користуються візочками та люди поважного віку. На території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» організували стратегічну сесію задля напрацювання необхідних рішень.

Учасники заходу нарікали на проблеми з транспортом, відсутність пішохідних доріжок, лавок для відпочинку, на неможливість дістатися до знакових об’єктів на острові.

Для людей з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних Хортиця взагалі майже недоступна. Вони можуть відвідати лише декілька знакових місць і потребують для цього сторонньої допомоги.

Учасники заходу разом сформували набір пропозицій: збільшити кількість лавочок, зробити поручні на об’єктах, застосувати спеціальне покриття доріжок для людей з інвалідністю, облаштувати інклюзивні пляжі, зробити нові інфраструктурні об’єкти універсальними для всіх.

– Усі побажання необхідно закладати до початку реконструкції, а не на етапі будівництва. Тому важливо було почути відгук людей, наскільки на сьогодні є доступними входи, заїзди, чи вистачає місць для сидіння на території заповідника. Всі коментарі ми фіксуємо і беремо до уваги. Пагорб з оглядовим майданчиком та флагштоком буде першим об’єктом в Україні, що стане безбар’єрним. Важливо враховувати кути поворотів, кут нахилу і мобільну доступність, щоб абсолютно всім було доступно, не важко підійматись нагору, – підсумувала модератор заходу, кураторка культурних проєктів Вероніка Селега.

На думку голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха робота в профільних фокус-групах дозволить уникнути незбалансованих рішень під час перетворень. Тому обласна влада, як ініціатор великої розмови в рамках дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє», планує і надалі проводити подібні заходи.

– Наше завдання не просто зробити Хортицю красивою та сучасною, а й доступною та зрозумілою для всіх. Тобто кожен повинен мати можливість відвідати острів та насолодитися перебуванням. Це стосується і транспортного сполучення, і якості доріг, і інфраструктурних об’єктів. Наразі, активно зводяться мостові переходи, вже скоро туристам з обох берегів Дніпра буде зручно добиратися до острова. Зберігаючи всю унікальність острову, ми починаємо новий етап його розвитку, – наголошує керівник регіону Олександр Старух.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: